Skip to main content

Viega, Attendorn, centrum szkoleniowe „Viega World”

Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Zdjęcie: HGEsch
Rysunek: heinlewischer

Budownictwo cyfrowe na wyciągnięcie ręki

Dla firmy Viega, rodzinnego przedsiębiorstwa działającego na arenie międzynarodowej w branży techniki sanitarnej i grzewczej i zatrudniającego ponad 4700 pracowników na całym świecie, szkolenia są głównym elementem kompetencji serwisowych marki. Rozszerzyło ono swoje zaplecze szkoleniowe o nowe centrum, które oferuje seminaria dla uczestników z kraju i zagranicy, wybudowane w Attendorn w dzielnicy Ennest, gdzie mieści się siedziba firmy.

Nowy ośrodek szkoleniowy to budynek plus energetyczny z powierzchniami wystawienniczymi i warsztatowymi, biurami, pomieszczeniami do organizacji szkoleń i seminariów, bistro oraz garażem podziemnym. Obiekt ten, pojmowany od początku przez inwestora jako projekt badawczo-rozwojowy, był realizowany we współpracy z Katedrą Budownictwa Energooszczędnego na Politechnice w Akwizgranie pod kierunkiem profesora Christopha van Treecka. Został zaprojektowany i zbudowany w oparciu o cyfrowy model w technologii BIM (Building Information Modeling). Niemieckie Stowarzyszenie Zrównoważonego Budownictwa (DGNB) przyznało już Viega World wstępny certyfikat w najwyższej kategorii „platyna”.

Centrum szkoleniowe wyznacza także nowe standardy dydaktyczne. Wyposażenie techniczne budynku umożliwia praktyczne prezentacje podczas szkoleń. Wszystkie przebiegające w nim procesy podlegają ciągłemu monitoringowi. W ten sposób sam budynek – dzięki swoim interaktywnym eksponatom i przeźroczystym ścianom – oraz jego cyfrowy bliźniak powstały w trakcie opracowywania projektu BIM służą za obiekty szkoleniowe.

Inwestor
VIEGA Asset GmbH & Co. KG, Attendorn
Realizacja
grudzień 2022
Zakres usług
Architektenleistung, Integrale Planung BIM
fazy projektu 1 - 8
Powierzchnia całkowita
12.200 m²
Współpraca
in Arbeitsgemeinschaft mit FACT GmbH Böblingen, Boll und Partner GmbH Stuttgart, Kurz und Fischer GmbH Winnenden
powrót do projektów