Nasze podejście
Dążymy do tworzenia najlepszej architektury. Niezależnie od różnorodności zadań i miejsc nasza wspólna postawa kształtuje nasze działania. Oparta jest ona na szacunku dla historii i kultury danego miejsca, respektowaniu potrzeb osób, dla których projektujemy i tworzeniu przyszłościowych wizji.
Nasze biuro
Zatrudniamy ponad 300 pracowników z przeszło 30 krajów: praca w dużym, różnorodnym zespole zawsze łączy się z koniecznością odnalezienia równowagi pomiędzy idealną organizacją a kreatywnością jednostki oraz chwili. Przyjazne relacje i otwarty dialog pomiędzy kolegami charakteryzują współpracę w biurze heinlewischer. Budowana i wzmacniana jest ona przez wspólne uroczystości, wycieczki oraz wyjazdy na narty.
Partnerzy spółki
Pracujemy w płaskiej hierarchii składającej się z partnerów, kierowników projektów i pracowników. Gwarantuje ona, że pozostajemy ze sobą w ciągłym dialogu, a architektura pozostaje w głównym centrum uwagi. Jako niezależna firma unikamy nadmiernie rozbudowanych struktur, odpowiedzialność za sukces naszych projektów ponoszą bezpośrednio osobistości zrzeszone w naszym biurze.
Partnerami zarządzającymi są > Till Behnke, > Hanno Chef-Hendriks, > Davide Di Gaetano, > Dr. Alexander Gyalokay, > Thomas Heinle, > Markus Kill, > David Koenigsfeld, > Jens Krauße, > Christian Pelzeter, > Barbara Schott, > Edzard Schultz oraz > Steffen Walter.
Kierownik biura we Wrocławiu:
> Anna Stryszewska-Słońska
Akademia w biurze
Chcemy się rozwijać, uczyć się od siebie nawzajem i inspirować nowymi pomysłami. Kierowani tą ideą oferujemy szkolenia dla wszystkich pracowników. Na wzór akademii stworzyliśmy mieszankę różnych formatów – składają się na nią inicjatywy członków naszego zespołu, wykłady ekspertów z zewnątrz i warsztaty na aktualne, ważne dla nas tematy. Odwiedzamy place budowy, próbujemy swoich sił w kreatywnych zadaniach i doskonalimy w ten sposób nasze umiejętności zawodowe i twórcze.
Każdy może zaangażować się w nasz program szkoleniowy – ponieważ wymianę wiedzy między pracownikami uważamy za największy skarb naszego biura.
BIM - integratywny model planowania
Od little closed do open BIM - ponad pięćdziesiąt naszych projektów realizowanych jest przy integratywnym użyciu technologii modelowania informacji o budowaniu BIM. Szkolenia wewnętrzne, stała wymiana między projektami oraz nadzór przez doświadczonych pracowników charakteryzują pracę w naszych zespołach BIM.
Jako członek stowarzyszenia BIM-Allianz angażujemy się w sprawie profesjonalnego wdrażania tej metody planowania w Niemczech.
Nasza oferta
Nasze biuro zapewnia obsługę wszystkich faz projektu i budowy - od konkursu po nadzór budowlany. Opierając się o masterplany opracowujemy strategie zrównoważonego i długoterminowego rozwoju.
Przejrzysta struktura planowania ogólnego jest szczególnie efektywna w procesie realizacji rozległych i złożonych projektów, w których jesteśmy bezpośrednim partnerem kontraktowym dla wszystkich usług planistycznych oraz planujemy, koordynujemy i kontrolujemy wszystkie fazy projektu. Wspólnie z wieloletnimi partnerami tworzymy doświadczony zespół ds. ogólnego planowania, składający się z architektów, inżynierów i specjalistów, z powodzeniem realizujących projekty w kraju i za granicą.
Erwin Heinle i Robert Wischer
Historia naszego biura rozpoczęła się w 1962 roku w postaci spółki partnerskiej Erwina Heinle (1917-2002) i Roberta Wischera (1930-2007). Zakres działania od samego początku był szeroko zakrojony i ukierunkowany na podejmowanie kompleksowych zadań, złożonych pod względem projektowym, funkcjonalnym i technicznym.
Przykładami naszego ukierunkowania są takie projekty, jak Niemieckie Centrum Badań Onkologicznych w Heidelbergu, Wioska Olimpijska w Monachium czy też wieże telewizyjne w Stuttgarcie, Norymberdze i Kolonii. Realizacje klinik uniwersyteckich w Kolonii, Essen, Getyndze, Ratyzbonie i Düsseldorfie stworzyły podwaliny pod przyszłościową opiekę zdrowotną w Niemczech.
Kolebka naszego biura znajduje się na południowo-zachodnim zboczu kotliny Stuttgartu, ze wspaniałym widokiem na miasto. Zespół budynków, wzniesiony w roku 1967 przez Erwina Heinle i Roberta Wischera i składający się z dwóch domów jednorodzinnych i łączącego je biura, odzwierciedla twórczą i jednocześnie opartą na współpracy, postawę naszego biura architektonicznego.
Publikacje
Założyciele naszego biura, zaangażowani również w badania naukowe i działalność dydaktyczną, duży nacisk kładli także na krytyczny dyskurs oraz refleksję nad własną pracą. Jest to tradycja, którą obecnie z radością kontynuujemy. > Ściągnij wykaz publikacji
„Szpital otwarty na przyszłość” stał się tematem życia dla Roberta Wischera, zarówno jako architekta-praktyka, jak i architekta-publicysty. W 2007 roku wraz z Hansem-Ulrichem Riethmüllerem opublikował standardowe dzieło na temat budownictwa medycznego.
Wszystkich, pragnących poznać bliżej osobę i architekta Erwina Heinle, zapraszamy do cyfrowej sali wystawowej na stronie > heinle-best-of.de