Skip to main content

Człowiek i maszyna: budynek badawczy IMBIT na Uniwersytecie we Fryburgu uroczyście oddany do użytku

W ubiegłym roku zespół heinlewischer ukończył budowę budynku Institute for Machine-Brain lnterfacing Technology (IMBIT) na Uniwersytecie we Fryburgu. Dzięki złagodzeniu przepisów związanych z epidemią koronawirusa, 18 maja 2022 r. można było świętować oficjalne przekazanie budynku z udziałem gości ze strony inwestora i użytkownika.

W Institute for Machine-Brain lnterfacing Technology, co w tłumaczeniu oznacza „współdziałanie człowieka i maszyny”, opracowywane są robotyczne systemy wspomagania, które mogą być sterowane i obsługiwane przez mózg za pomocą tzw. neuroimplantów. Osobom z ograniczeniami fizycznymi, takimi jak porażenie czy choroba Parkinsona, umożliwia to bardziej samodzielne życie. W odróżnieniu od złożonego obszaru badawczego IMBIT sama koncepcja budynku jest spójna i ułatwiająca orientację.

Więcej zdjęć > tutaj

Team: Hanno Chef-Hendriks (odpowiedzialny Partner), Davide Di Gaetano (kierownik projektu), Imke Kraschinski, Long Le, Anna Marie Michaeli, Wolfgang Pfisterer, Christian Schlameuß, Vitali Suchan, Dominik Wielpütz