Skip to main content

Przyszłość należy do roślin: nowa szklarnia badawcza na Uniwersytecie Hohenheim

Uniwersytet Hohenheim w Stuttgarcie, stolicy kraju związkowego, specjalizuje się w naukach rolniczych i przyrodniczych. Szczególną rolę odgrywają tu rośliny, na których koncentrują się badania w Fitotechnikum, kompleksie zaawansowanych technologicznie szklarni, laboratoriów i biur. Interdyscyplinarne grupy badawcze zajmują się tutaj globalnymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatyczne i pytanie o to, jak będziemy się odżywiać w przyszłości.

Pierwszy z kilku etapów projektu został oddany do użytku w ubiegłym roku. W dłuższej perspektywie Fitotechnikum zastąpi wszystkie 15 szklarni na terenie kampusu i skupi badania w jednym miejscu. Po zakończeniu budowy Fitotechnikum będzie jedną z największych i najnowocześniejszych szklarni badawczych w Niemczech.

W przeciwieństwie do szklarni, której głównym materiałem jest szkło, skrzydło laboratoryjno-biurowe zaprojektowano jako szereg w dużej mierze zamkniętych sześcianów, z fasadami obłożonymi drewnianymi lamelami z jodły.

Sehen Sie weitere Bilder des Projektes > hier.

Team: Hanno Chef-Hendriks (odpowiedzialny Partner), Martin Schmirander (kierownik projektu), Anja  Nill, Wolfgang Pfisterer, Hristina Safronova, Jelena Ivanovic, kierownictwo budowy: Jochen Kern, Walter Weiss, Sören Hose