Skip to main content

Nagroda "best architects 22“ dla nowego budynku badawczego IMBIT

Wkrótce po oddaniu do użytku w czerwcu 2021 r. budynek badawczy IMBIT otrzymał nagrodę "Best Architects 22" w kategorii budynków edukacyjnych. Nagroda ta została przyznana po raz 16. i honoruje projekty o wyjątkowej jakości architektonicznej w całej Europie.

Dzięki nowemu budynkowi badawczemu Uniwersytet we Freiburgu jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję lidera w dziedzinie neurotechnologii. W IMBIT (skrót oznaczający w tłumaczeniu interfejs między człowiekiem a maszyną), opracowywane są robotyczne systemy wspomagania, które mogą być sterowane i obsługiwane mentalnie - za pomocą tzw. neuroimplantów. Osoby z ograniczeniami fizycznymi, takimi jak paraplegia czy choroba Parkinsona, mogą w ten sposób odzyskać część swojego samodzielnego życia. W odróżnieniu od złożonego krajobrazu badawczego IMBIT sama koncepcja budynku jest spójna i ułatwiająca orientację.

Wszystkie nagrodzone projekty przedstawiono na stronie www.bestarchitects.de oraz w międzynarodowej publikacji "best architects 22".

Team: Hanno Chef-Hendriks (odpowiedzialny Partner), Davide Di Gaetano (kierownik projektu), Imke Kraschinski, Long Le, Anna Marie Michaeli, Wolfgang Pfisterer, Christian Schlameuß, Vitali Suchan, Dominik Wielpütz