Skip to main content

1. nagroda w konkursie: budynki Sądu i Prokuratury w Końskich

Nasze wrocławskie biuro wygrało konkurs na projekt budowy Sądu Rejonowego i Prokuratury!

Projekt nowych budynków Sądu i Prokuratury w Końskich podkreśla przede wszystkim znaczenie przejrzystości działań wymiaru sprawiedliwości i bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowniczek i użytkowników, przekładając je na architektoniczną formę i estetykę:

„Pierwszą nagrodę przyznano za trafne rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne, właściwe wpisanie projektowanych budynków Sądu i Prokuratury w obszar działki i jej otoczenia z zachowaniem postawionych w konkursie warunków. Zaproponowana przez autorów architektura, jej skala, elegancja a zarazem powściągliwość nadaje budynkom wymiaru sprawiedliwości należną im powagę i reprezentacyjny charakter.

Przedstawione rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne są czytelne i logiczne, oparte o głęboką analizę zadanego programu użytkowego i błyskotliwą syntezę prowadzącą do porządku i ładu przestrzennego całości struktury funkcjonalnej. Użyte przez autorów rozwiązania materiałowe, kolorystyka i spójny detal architektoniczny, zarówno we wnętrzach jak i na elewacjach dopełniają całości dzieła, które po realizacji może stanowić punkt odniesienia dla rozwijającej się dzielnicy Końskich“, czytamy w uzasadnieniu jury.

> do konkursu

Zespół: Anna Stryszewska-Słońska, Andrzej Kowal, Agnieszka Łuksik, Natalia Olkowska, Natalia Sochacka, Madalina Stanasel